BUHAR ODASI YAPIMI

TONOZ TAVAN

Buhar Odalarında nem'e ve ısıya dayanıklı olmasından dolayı Ctp Tonoz Tavan uygulanır. CTP’nin Avantajları :

  • Yüksek özgül mukavemet, elastikiyet ve hafiflik
  • Yüksek korozyon dayanımı
  • Tasarım esnekliği
  • Kalıplama esnekliği (değişik metodlarla üretilebilme esnekliği)
  • Kolay tamir edilebilirlik
  • Yüksek ısıl dayanım
  • Kendinden renklendirilebilme olanağı

BUHAR ODASI KAPISI

Alüminyum kasalı (6.4cm), cam kanatlı, Bronz, Füme veya Şeffaf cam rengi seçenekli, 8mm temperli emniyet camı, 2 adet ithal alüminyum menteşeler mıknatıs kilit sistemli, sızdırmaz silikon bantlı kapı kasası ile uygulanacaktır.

LED AYDINLATMALARI

Led aydınlatmalar iç ve dış mekan için ideal aydınlatma çözümleridir. Ürünler art arda birleştirilir ve ek yeri belli olmadan istenilen uzunlukta kullanılabilir. İsteğe bağlı olarak tek veya rgb renk seçeneği bulunmaktadır. Kumandası sayesinde uzaktan kontrol mümkündür. Dış mekan, ısı ve nem olan alanlarda verimli olması için alüminyum kanal içerisinde, epokslili olarak kullanılır. Düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü sayesinde son derece tasarrufludur.

BUHAR JENERATÖRÜ :

Sosyal tesisler için geliştirilmiş buhar jeneratörleridir. 15 kg / h mineralsiz temiz buhar üretir. Dijital kumanda paneli cihazın üzerindedir. Geleneksel buhar jeneratörleri gibi rezistanslar aracılığı ile suyu ısıtarak buhar üretmez. Dolayısı ile diğer ürünlerde sık karşılaşılan rezistansların kireç kaplanması, patlaması, sensör arızaları gibi sorunlar oluşmaz. Elektrotun içinden elektrik akımının geçmesi, buhar silindirini ısıtır ve böylece, hijyenik ve saf, tortusuz buhar üretimi sağlanır. Oluşan her türlü parçacık ve tortu ise filtre edilerek otomatik pompa ile deşarj edilir. Elektrot ömrü sonuna kadar da problemsiz çalışır.

ELEKTROTLU BUHAR JENERATÖRÜNÜN AYRICALIKLARI
Geleneksel buhar jeneratörleri gibi rezistanslar aracılığı ile suyu ısıtarak buhar üretmez. Dolayısı ile diğer ürünlerde çok sık karşılaşılan rezistansların kireç kaplanması, patlaması, sensör arızaları gibi sorunlar oluşmaz. Türkiye’nin sularının sert (Kalsiyum ve Magnezyum sertliği) ve mineralli olması, geleneksel rezistanslı buhar jeneratörleri için çok büyük problem yaratmaktadır. Elektrotlu sisteme sahip jeneratörler en sert sularda bile hiç bir sorun çıkartmadan çalışır. Doğrudan musluk suyuna bağlanabilir. İşletmenizin, ilave su yumuşatma tesisatı masrafından ve bakım masraflarından tasarruf etmesini sağlar. Elektrotun içinden elektrik akımının geçmesi, buhar silindirini ısıtır ve böylece diğer hiç bir üründe olmadığı kadar hijyenik, saf, tortusuz buhar üretimi sağlanır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Yüksek teknoloji ürünü 16 bit güçlü mikroprosesörler sayesinde, optimum enerji kullanımı ve düşük bakım maliyetllerini garanti eder. Emniyet için çift selenoid vana ve çift çekvalf bağlantısı mevcuttur. Düzenli buhar üretimi ve sabit buhar odası sıcaklığı sağlar. Sürekli veya basamaklı sıcaklık kontrolü. Esans pompası (aromaterapi sistemi) ve havalandırma fanı bağlantısı imkanı vardır. Dijital LED ekranı sayesinde işlemlerle ilgili tüm mesajlar kolaylıkla okunabilir.

OTURMA BANKI

Buhar odasında kullanılan oturma bankları ergonomik formda, yüksek yoğunlukta, hafif, hacimsel iletken polyester bazlı sert köpükten (eps) imal edilmiştir. Ergonomik formda olması uygun bir konfor sağlamaktadır. Oturma bankının üzeri mozaik veya seramik ile kaplanır.

Comments are closed.