Sika Fugafleks 1100 Beyaz 20 Kg Derz Dolgusu

Sika Fugafleks 1100 Beyaz 20 Kg

Sika Fugafleks 1100 Beyaz 20 Kg, su emiciliği düşük, pürüzsüz ve düzgün bir yüzey elde edebilmek için kullanabileceğiniz sırlı yüzeyleri çizmeyen bir uygulaması kolay bir üründür.

 

Özellikler

  • CE sınıfı CG2 (TS EN 13888, ÇD2 – Geliştirilmiş çimento esaslı karo derz dolgu malzemeleri)
  • 6 mm’ye kadar olan derzlerde kullanılabilir
  • Önceden renklendirilerek hazırlanmış ambalajlardadır
  • Hazırlanması ve uygulanması kolaydır
  • 20kg
  • 1100 Beyaz

 

UYGULAMA
Yüzey Kalitesi
Yüzey, her türlü kir, zayıf ve oynak parçacıklardan, çimento şerbeti kalıntılarından, yağ ve gresten arındırılmış, kuru ve temiz olmalıdır. Uygulama öncesinde, seramik vb kaplamaların yapıştırıcısının kürünü aldığından emin olunmalıdır.

Yüzey Hazırlığı / Astarlama
Derz araları uygun yöntemler ile temizlenmeli, yapışmayı önleyecek kalıntılar derzlerden uzaklaştırılmalı ve ıslak süngerle nemlendirilmelidir.

Uygulama Koşulları / Sınırlamalar
Yüzey Sıcaklığı
En az +5°C, en fazla +30°C

Ortam Sıcaklığı
En az +5°C, en fazla +30°C

Uygulama Talimatları
Karışım Oranı
Yatay uygulamalarda: ~ 7.0 l su (20 kg ambalaj için) ~ 1.75 l su (5 kg ambalaj için) Not: Düşey uygulamalar için su/toz oranı daha düşük olabilir.

Karıştırma Süresi
Temiz su ile en az 3 dk. iyice karıştırınız Karışımı kap içerisinde (en az 5 dk) olgunlaşması için bekletiniz. Ardından malzemeyi, uygulamaya hazır hale gelmesi için 15 sn karıştırınız.

Karıştırma Ekipmanları
Sika®Fugafleks (Sika®Ceram 510 TG), tahrikli mikserde veya temiz bir kap içerisinde düşük devirli bir karıştırıcı (en fazla 500 dev/dk) ile mekanik olarak karıştırılmalıdır. Serbest düşmeli beton mikseri karıştırma için uygun değildir.

Karıştırma
Temiz bir kap içine önerilen su/toz oranına uygun miktarda su konulur. Düşük devirli bir karıştırıcı ile karıştırma devam ederken üzerine toz malzeme yavaş yavaş eklenir. Karıştırmaya topaksız ve homojen bir harç elde edilene kadar devam edilir.

Uygulama Metodu / Ekipmanlar
Sika®Fugafleks (Sika®Ceram 510 TG), yüzeye sert kauçuk bir mala ile yayınız ve derz aralarına çapraz hareket ile doldurunuz. Yüzeyde kalan fazla malzemeyi sıyırarak alınız. Uygulamayı takiben, malzeme parmak baskısına dayanacak kadar sertleştiğinde (hava sıcaklığına bağlı olarak yaklaşık 20 dakika sonra) nemli bir sünger ile yüzeyi temizleyiniz. Yüzeyin kurumasının ardından (genelde ertesi gün) kuru bir bez kullanarak yüzeyi temizleyiniz.

Ekipmanların Temizliği
Bütün alet ve uygulama ekipmanlarını kullanımdan hemen sonra temiz su ile yıkayınız. Sertleşen / kürünü alan malzeme ancak mekanik olarak temizlenebilir.

Uygulama Notları / Sınırlamalar
Malzemenin sertleşmesini tamamlaması için, izin verilen en düşük sıcaklığın altında kullanmayınız. Düşük sıcaklıklar sertleşmeyi yavaşlatacak, yüksek sıcaklıklar ise sertleşmeyi hızlandıracaktır. Önerilen su miktarı aşılmamalı ve sertleşmeye başlayan karışıma toz veya su ilave edilmemelidir. Su emmesi yüksek olan kaplamalar uygulama öncesi suya doyurulmalıdır. Harcın gözle teması halinde gözler derhal ılık su ile yıkanmalı ve doktora başvurmalıdır

Star Nine pornstar page https://pornlux.com/pornstar/star-nine. Violet Starr's porn movies https://pornlux.com/pornstar/violet-starr on Pornlux.com. Library zlibrary z-library z-lib project